صفحه اصلی پست ها تماس با مدیر وبلاگ
جستجو
فیلم سینمایی «ساعت پنج عصر» در مرحله پیش تولید قرار دارد و براساس برنامه ریزی ها ۲۲ مهر مقابل دوربین خواهد رفت.
روزنامه بانی فیلم: فیلم سینمایی «ساعت پنج عصر» در مرحله پیش تولید قرار دارد و براساس برنامه ریزی ها ۲۲ مهر مقابل دوربین خواهد رفت.
تورج اصلانی مدیر فیلمبرداری فیلم سینمایی مهران مدیری

 همزمان با روزهای پایانی ضبط مجموعه تلویزیونی «دورهمی» مهران مدیری، این کارگردان این روزها مشغول آماده سازی اولین ساخته سینمایی خود با نام «ساعت پنج عصر» است. براساس برنامه ریزی ها فیلمبرداری این فیلم با انتخاب کامل عوامل پشت دوربین و گروه بازیگران ۲۲ مهر آغاز می شود و خشایار الوند نیز مشغول بازنویسی پایانی متن های آن است.

مدیری برای ساخت این فیلم به وزارت ارشاد درخواست پروانه ساخت داده و به احتمال فراوان مجوزهای لازم برای تولید فیلم تا چند روز آینده صادر خواهد شد. فیلمبرداری به طور کامل در تهران انجام می شود و گروه این روزها مشغول انتخاب لوکیشن ها هستند.

«ساعت پنج عصر» چهار شخصیت اصلی دارد که تاکنون تنها حضور سیامک انصاری در آن قطعی شده است. براساس اعلام یک منبع آگاه در این پروژه سه بازیگر دیگر این فیلم جزو گروه بازیگران آثار قبلی مدیری نخواهند و این کارگردان قرار است در اولین ساخته سینمایی اش از ترکیب جدیدی استفاده کند. به جز چهار بازیگر اصلی، فیلم ۴۰ بازیگر دیگر نیز خواهد داشت که قرار است همگی آنان از میان چهره های شناخته شده انتخاب شوند. همچنین در سکانس های مختلف نیز ۷۰۰- ۸۰۰ هزار هنرور حضور خواهند داشت که همین نشان از پروداکشن عظیم اولین ساخته سینمایی مدیری دارد.

از عوامل پشت دوربین این فیلم که به احتمال فراوان اولین نمایش آن در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر خواهد بود تاکنون تورج اصلانی به عنوان مدیر فیلمبرداری، میشا جودت طراح گریم و محمدرضا منصوری مدیر تولید قطعی شده است. سایر عوامل نیز بزودی انتخاب خواهند شد. سرمایه گذار این فیلم نیز اول مارکت است.

مدیری که سال هاست با ساخت آثار پرطرفداری مانند «پاورچین»، «شب های برره»، «نقطه چین»، «جایزه»، «مرد هزار چهره» در تلویزیون به چهره ای محبوب و پرطرفدار تبدیل شده پیش از این در سینما در فیلم های سینمایی «دایره زنگی»، «همیشه پای یک زن در میان است»، «توکیو بدون توقف»، «پل چوبی» و «دیدار» به ایفای نقش پرداخته است. وی با ساخت «ساعت پنج عصر» اولین کارگردانی خود در سینما را تجربه می کند.
[ شنبه 3 مهر 1395 ] [ 17:10 ] [ تارا ]

درباره وبلاگ

بـہ نظرم هر چـہ دانش آدم بیشتر باشد،شوخ تر مے شود. براے این کـہ بیشتر مے فهمد زندگے اساساً جدے نیست...! ✩مهران مدیری✩